Bornova Kız Öğrenci Yurdu

Bornova Kız Öğrenci Yurdu


İzmir Bornova'da Özel Yurt Fiyatları

Bornova, İzmir-Ankara, İzmir-Aydın ve İzmir-Çanakkale karayolu ağının merkezinde bulunmaktadır. 2000 yılında da Metro ve Garaj’ın gelmesi ile önemini bir kat daha arttırmıştır. 

Ege Üniversitesi'nin ana kampüsü ve üniversite ile aynı adı taşıyan, Türkiye'nin en büyük hastanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Hastanesi bu ilçede bulunmaktadır. Ayrıca Yaşar Üniversitesi'nin Selçuk Yaşar yerleşkesi de Bornova Ağaçlıyol mevkiindedir.

 

Bornova'da iki üniversitenin bulunması nedeniyle öğrenci popülasyonu yüksektir. İlçede bulunan Üniversite hastanesi nedeniyle de Ege ve Akdenizden gelen ziyaretçiler de Bornova nüfusunu arttırmaktadır. 

Öğrenci yurtları ve pansiyonlar da genellikle öğrencilere hizmet vermektedir. Fakat yurt seçimi yaparken ilgili yurdun Milli Eğitime bağlı olmasına dikkat edilmelidir. Yurt işletmecilerinin de Gelincik Kız Öğrenci Yurdu'nda olduğu gibi eğitim geçmişinin olması öğrenciler için çok büyük avantaj teşkil eder.

 

Bornova'ya dışardan gelen ziyaretçilerin fazla olması sebebiyle öğrencilerin güvenliğini düşünmek son derece önemlidir. Bu nedenle öğrencilerin özellikle ilk yıllarında ev yerine güvenli ve temiz bir yurt seçmelerini şiddetle öneriyoruz.

 

 

Etiketler:

 izmir bornova yurtlarıizmir bornova yurtlarizmir bornova öğrenci yurtlarıizmir bornova öğrenci yurduizmir bornova kız yurdu fiyatlarıizmir bornova kız yurdu fiyatıizmir bornova kız yurduizmir bornova kız öğrenci yurtları fiyatlarıizmir bornova kız öğrenci yurtları fiyatıizmir bornova kız öğrenci yurtlarıizmir bornova kız öğrenci yurdu fiyatlarıizmir bornova kız öğrenci yurdu fiyatıizmir bornova kız öğrenci yurduizmir bornovabornovada yüksek öğrenim kız yurtlarıbornovada temiz yurtlarbornovada temiz yurtbornovada kalacak yerlerbornovada güvenilir yurtbornova yurtlar