İzmir Bornova 'da Öğrenci Yurdu Seçimi

İzmir Bornova 'da Öğrenci Yurdu Seçimi


İzmir Bornova'da Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi'ne kayıt yaptıran öğrencilerin öncelikle kalacak yer konusunda araştırma yapmaları gerekiyor. Devlet yurtlarında kalmak istemeyen veya kontenjandan dolayı kalamayan öğrenciler için en iyi alternatif özel yurtlar oluyor.

 

Özel Yurtta kalmanın en büyük avantajı yurt olanaklarından yararlanmaktır. Çünkü uzun süre kalmanın evinden uzak kalmanın stresine girmek öğrenciyi olumsuz yönde etkileyecektir. Hem bu stresi hem de yeni bir ortama girmenin tedirginliğini, güvende olabileceğine emin olduğu bir yurtta rahatlıkla atabilir.

Bu nedenle yurt seçimi yaparken güvenlik en önemli kriter olmalıdır. Güvenlik, sadece teknolojik olarak değil, her anlamda öğrenciyi koruyan ve ona yabancı olan bu ortamda yanlız olmadığını hissettiren bir anlamda yapılandırlımaldır. İşte tam da bu nedenle Çağdaş Hizmet Anlayışını ilke edinmiş Gelincik Kız Öğrenci Yurdu olarak öğrencilerimize bu güveni vermek içim elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Bunun için de yıllarca farklı kurumlarda eğtim alanında hizmet etmiş pedegojik formasyona sahip eğitimcilerimizle öğrencilerimizin tüm sorunlarına eğilerek onları güvende hissettirmeye çalışıyoruz.

 

Yurdun okula olan mesafesi de bir diğer önemli kriterdir.  Çünkü hergün belki birkaç defa gidilecek okula uzak bir yurt seçimi ilerleyen dönemlerde öğrenci için işkenceye dönüşebilir. Gelincik Kız Öğrenci Yurdu Ege Üniversitesine 800 metre ve Yaşar Üniversitesi'ne 10 Dakikalık bir mesafede olduğundan iki üniversitede okuyan öğrenciler için de eşsiz bir konumdadır.

 

Yurt seçiminde önemli olan bir diğer konu ise yurdun olanaklarıdır. Gelincik Kız Öğrenci Yurdu sağlıklı, güvenli ve tertemiz bir ortamda barınma, beslenme ve ders çalışma ortamı da sunuyor. Yurdumuzun konforlu modern odaları ve etüt salonlarında, 24 saat kesintisiz internet ve merkezi ısıtma sistemi yer alıyor.

 

 

Etiketler:

 izmir bornova yurtları, izmir bornova yurtlar, izmir bornova öğrenci yurtları, izmir bornova öğrenci yurdu, izmir bornova kız yurdu fiyatları, izmir bornova kız yurdu fiyatı, izmir bornova kız yurdu, izmir bornova kız öğrenci yurtları fiyatları, izmir bornova kız öğrenci yurtları fiyatı, izmir bornova kız öğrenci yurtları, izmir bornova kız öğrenci yurdu fiyatları, izmir bornova kız öğrenci yurdu fiyatı, izmir bornova kız öğrenci yurdu, izmir bornova, bornovada yüksek öğrenim kız yurtları, bornovada temiz yurtlar, bornovada temiz yurt, bornovada kalacak yerler, bornovada güvenilir yurt, bornova yurtlar