izmir Kız Yurdu

izmir Kız Yurdu


İzmir Kız Yurdu denilince ilk akla gelen öğrenci yurtlarıdan biri olan Gelincik Kız Öğrenci Yurdu pedegojik formasyona sahip yönetim kadrosuyla değerli öğrencilerimizi bekliyor.

İzmir' de öğrenci olmak gerçekten her açıdan çok güzeldir. Hem sosyal imkanlar açısından hem de bilgiye ulaşmak açısından merkezi bir konumda olduğunu düşündüğünüzde İzmir bir öğrenci için çok güzel bir şehirdir. Bornova 'da dört üniversitenin kampüslerinin bulunması da öğrenci popülasyonunu arttırıyor. Öğrencilerin hem okul   hem de sosyal ihtiyaçlarını karşılamak yerel yönetimlerin yanı sıra okul yönetimleri de çalışıyor.

Okullarda sürekli etkinlikler düzenlenirken yurtlara da bu konuda bilgiler veriliyor. Öğrencilerin bu etkinlikeri takip etmeleri sosyal yaşantıları için çok önemli. Fakat bu etkinliklere katılıp derslerine çalışmaları zaten zamanlarının büyük kısmını alan öğrenciler için, yemek temizlik vb. ev işleri çok zordur. Bu nedenle İzmirde öğrencilerin büyük kısmı yurtlarda kalır. Arkadaşlarıyla eve çıkan öğrencilerin bile bir süre sonra anlaşamadıkları sosyal hayatlarında ev işlerine zaman ayıramadıkları gibi nedenlerle yurda çıkmaları çok olasıdır.

Gelincik Kız Öğrenci yurdu öğrencilerin sosyal hayatlarının yanında derslerine çok rahat bir şekilde çalışabilmeleri için elinden gelen tüm özveriyi gösteriyor. Kendilerini güvende hissetmelerinin özellikle kız öğrenciler için ne kadar önemli olduğunu biliyor bu nedenle güvenliği çok önem veriyoruz. Ayrıca ailelerin de gözü arkada kalmıyor. 

 

Uygun çalışma ortamı, güvenli konaklama, sağlıklı ve temiz bir yaşam alanıyla sizleri de Gelincik Kız Öğrenci Yurdu'na bekliyoruz.