izmirde temiz kız yurtları

izmirde temiz kız yurtları


İzmir Bornova Gelincik kız yurdunun önem verdiği konuların başında temizlik gelir. Öğrencilerimiz için en güzel ve ferah ortamı sağlamak için bu konu üzerine titizlikle yaklaşıyoruz. Sağlıklı olmamız için büyük önem taşıyan temizlik, üzerinde durulması gereken hassas bir konudur. Toplu yaşam alanlarını içerisinde bulunduran kız yurtlarında ise temizlik çok daha önemli bir konudur. 

 

Odamızı, banyomuzu, çalışma ve dinlenme salonlarımızı başka insanlarla paylaşıyoruz. Bu ortak alanlar paylaşımının bir sonucu olarak, normal bir eve göre daha hızlı kirlenebilir.

Öğrencilerimize en sağlıklı ve temiz ortamı sağlamak yurdumuzun bir görevidir. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için özellikle ortak kullanım alanları olan banyo ve tuvalet temizliğine çok önem veriyoruz. Kız yurdumuzda sabah ve akşam ayrı ayrı yapılmak üzere günde iki defa banyo temizliği yapılmaktadır. Bu temizliğin sonucu olarak en temiz ve sağlıklı banyolar öğrencilerin kullanımına sunuluyor.

Temizlik hizmetlerimizin arasında, hafta sonları hariç her gün düzenli olarak yurt odalarımızın temizliği de bulunmaktadır. Öğrenci odalarımızın her zaman temiz ve sağlıklı olması öğrencilerimize kendi evlerinin huzurunu sağlar. Ayrıca yatakların nevresimler her onbeş günde bir değiştirilir.

Gelincik özel kız yurdu olarak, yurdumuzda kalan öğrencilere sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlamak temel prensiplerimiz arasındadır. Gelecek nesilleri aydınlatacak gençlerimize, sağlıklı bir ortam sağlamak bizim için bir gururdur.