Öğrenci Evi

Öğrenci Evi


Öğrenciler ki özellikle üniversite öğrencileri ailelerinden uzakta kendilerince bir hayat yaşamaya gayret ettiği zaman ortaya hem eğlenceli hem de komik görüntüler çıkabiliyor.

Kimi zaman parasızlıkla mücadele halindeler kimi zaman da işin için çıkamadıkları ev hayatına yönelik yönetimle. Anneciklerinin sıcacık yuvalarından sobayı yakmaya çalıştıkları öğrenci evlerine transfer olan gençler yıllar sonra kendi çocuklarına anlatacakları anıları biriktirip öyle mezun oluyorlar.
İşte öğrenci evlerine ait o eğlenceli manzaralar:


1- Saatlerdir hatta günlerdir abartmak gibi olmasın ama 1 haftadır yıkanmayı bekleyen bulaşıklar. Bunun önüne geçmenin en kolay ama hiç uygulanmayan yöntemi ise sıraya koyarak liste hazırlamaktır.2- 3 kişilik evde 15 kişi kalınması. Özellikle sınav dönemlerinde öğrenci evleri full+full+full olmaktadır. Duyan gelir duyan gelir. Ev sahibi evi 3 kişiye kiralamıştır ama 1 sene içerisinde evde 1500 kişi misafir olmaktadır.3- Günler öncesinden buzdolabında kalan fosilleşmiş yiyecekler. Hele buzdolabını açtıktan sonraki o yemek kokusu…Asla tahammül edilebilir cinsten değildir.


4- Öğrenci evi partileri…Sefalet ve yokluk içerisinde geçirilen günlere rağmen öğrenci evlerinde düzenlenen partilerin sonu gelmez. Ayranı yok içmeye mumla gider partiye dediğimiz öğrenci evlerinde eğlenmek her zaman esas kuraldır.

5- Biriken çöpler…Oda dolusu çöp birikir birikir birikir ve asla kimse o çöpleri atmaya kıyamaz.


6- Annelerimizin öğrettiğinin aksine dağınık olmayan ev öğrenci evi değildir.


7- Zamanında ödenemeyen ve asla ödenmesi düşünülmeyen faturalar. Duygu sömürüsü de cabasıdır: Öğrenciyiz abi


8- Buzdolabı görünümlü gardrop J Yapılan araştırmalara göre 10 öğrenci evinden birinde buzdolapları gardrop niyetine kullanılıyor.

9- Kettle’da yapılan makarna, ütünün üstünde yapılan sucuk J Öğrenci evinin olmazsa olmazlarıdır. E öğrenci yiyecek sucuğu nereden buluyor derseniz sucuklar muhtemelen 1 yıl öncesinden kalma.


10- Bez dolap. Yukarıda gördüğünüz buzdolabını şayet normal işlevi için kullanan öğrenci evi görürseniz bilin ki arka odada mutlaka bir bez dolap var.