Ulaşım Nasıl Üniversiteme Yakın mı?

Ulaşım Nasıl Üniversiteme Yakın mı?


YURDUMUZ KONUMU İTİBARİ İLE EGE ÜNİVERSİTESİ ÖN TARAFINDA OLMASINDAN DOLAYI HANGİ ÜNİVERSİTE OLURSA OLSUN. YÜRÜYEREK KISA SÜREDE VEYA BORNOVA METRO, OTOBÜS VEYA DOLMUŞ İLE HER BÖLGEYE ULAŞIM KOLAYDIR. 

EGE ÜNİVERSİTESİ ' ine 800 metre yürüme mesafesinde, Bornova'nın en işlek merkezinde, Bornova stadyum  tam arkasındadır. Servise ihtiyaç yoktur. Yürüyerek okula varmanın keyfini yurdumuzun konumu Bornova'nın her noktasına yürüyerek gidilebilecek nezih ve sakin bir semttedir. Küçük park, Büyük park ve Özkanlar pazar yerine yürüme mesafesindedir. Aşık Veysel Rekreasyon alanına çarpraz konumdadır. Konser, etkinlik ve spor yapmanın yürüyerek her yere gitmenin rahatlığını yaşamak isteyen öğrencilerimizin tercihi olmaktan keyif duyuyoruz. 

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ' ne 20 dakikada yürüyerek gidebileceğiiniz gibi, 5-10 dk metro ya yürüyerek 1 durak sonra okulunuzda olabilirsinz. inibüs ve otobüslerle on dakika da rahatlıkla gidilebilmektedir.
İzmir şehirler arası otogarında inildiğinde servis araçları ile yurdun elli metre yakınındaki otobüs terminallerine rahatça ulaşılmaktadır.
İzmir'in her tarafına belediye otobüsleri ve minibüslerin geçtiği ana caddeye elli metre mesafededir.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ'ne Caddeden Buca dolmuşları ile üniversiteye gidebilme şansı vardır Yaklaşık 30 dakikadır. Metro ile de gidilebilir.

KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ'ne yurdumuzdan 5-10 dk yürüyerek Bornova Metro durağından İzban aktarma ile 45dk veya en geç 1 saat mesafesindedir.

DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ 'ne yurdumuzdan 5-10 dk yürüyerek bornova metro durağından üniversite durağına en fazla 25 dk mesafesindedir.